رهبرمعظم انقلاب 
 
يك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنيا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سياست برتر و دست والا را در دنياى سياسى حائز شود
 
پرداخت شهریه
 
 
 
 
سامانه مدبر
 
 
سایت گزینه دو
 
 
طرح برگزیده استانی
 
جهت ثبت نام کتاب بر روی عکس کلیک کنید
 
 
 
 
آموزش الکترونیکی کتابها
 
 
کتابهای درسی
 

اخبار آموزشگاه

برگزاری آزمون آزمایشی گزینه ۲ و قلم چی به صورت حضوری
در راستای آماده سازی دانش آموزان پایه دوازدهم با فضای کنکور سراسری، آزمون آزمایشی گزینه ۲ و قلم چی به صورت حضوری در روز جمعه مورخ ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ طبق مقررات آزمون کنکور سراسری و رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور کلیه دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار گردید.

اطعام فاطمی با همراهی، همدلی و مشارکت دانش آموزان
همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالروز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی؛ چهار دیگ شله اطعام فاطمی با همدلی، همراهی و مشارکت دانش آموزان و همکاران دبیرستان امام رضا واحد ۱۰ طبخ شده و پس از برگزاری مراسم عزاداری (مداحی، سینه زنی و مرثیه سرایی) از دانش آموزان، دبیران و ارادتمندان ائمه ی اطهار و یاران زمانه اش پذیرایی به عمل آمد.
اجر تمام همراهان با مادرمان فاطمه الزهرا (س )

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)
به مناسبت فرارسیدن شهادت بانوی دو عالم، دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا سلام الله، دانش آموزان به همراه مدیر دبیرستان، معاونین، پرسنل آموزشگاه و جمعی از اساتید گرد هم جمع شدند و عرض تسلیتی به ساحت مقدس امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف داشتند و ارادت خودشان را به این خاندان ابراز نمودند. در این مراسم تعدادی از دانش آموزان مداح آموزشگاه به مرثیه خوانی، مداحی و سینه زنی پرداختند. حسن ختام این مراسم عزاداری، پخش اطعام فاطمی شله به همه دانش آموزان به صورت بسته بندی شده بود.

بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی
به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به دست آمریکای جنایتکار دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ با دعوت یکی از فرماندهان و همرزمان ایشان یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند. در این مراسم که به صورت حضوری برای تمام دانش آموزان برگزار گردید، جناب آقای خزاعی با بیان سخنانی ارزنده در خصوص جنگ فرهنگی در دنیای امروز و وظیفه دانش آموزان در این فضا و هم چنین خاطراتی از سردار سلیمانی دانش آموزان را با سیره و رفتارهای اجتماعی سردار دلها آشنا کردند.

مسابقه کتبی از وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
در راستای افزایش بصیرت دانش آموزان با نگاه و تفکرات حاج قاسم سلیمانی و نیز ترویج و گسترش فرهنگ ایثار، شجاعت و مقاومت و معرفی مکتب درس آموز آن شهید والامقام، در سالروز شهادت ایشان ضمن بارگذاری متن وصیت نامه ایشان با عنوان منشور سلیمانی در کانال دبیرستان جهت مطالعه دانش آموزان، آزمونی از وصیت نامه آن شهید بزرگ، به تفکیک هر پایه برگزار گردید و به نفرات برتر در هر پایه هدایایی تعلق گرفت.

برپایی خیمه ی عزاداری دهه فاطمیه
به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز دومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، تشکل های دانش آموزی دبیرستان واحد ۱۰ ضمن برپایی خیمه همراه با پخش مداحی و توزیع چای یاد و خاطره آن ها را گرامی داشتند.

برگزاری نشست هم اندیشی بسیج دانش آموزی
نشست هم اندیشی با حضور جناب آقای فولادیان فرمانده محترم حوزه ۸ دانش آموزی شهید فهمیده، مدیریت محترم آموزشگاه، فرمانده محترم بسیج دانش آموزی حوزه شهید صیاد شیرازی دبیرستان و معاونت محترم پرورشی برگزار گردید. در حاشیه گرامیداشت دهه فاطمیه، حضور فرمانده محترم حوزه ۸ دانش آموزی آموزش و پرورش تبادکان در مراسم دهه ی فاطمیه مغتنم شمرده شده و نشست هم اندیشی در محل دفتر مدیریت برگزار گردید. در این جلسه ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، به اهمیت جایگاه بسیج دانش آموزی در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و راهکارهای اجرایی ارتقاء منزلت این نهاد دانش آموزی در کشور بحث و تبادل نظر گردید. صدور کارت شناسایی، تاثیر عضویت در بسیج دانش آموزی در کاهش خدمت سربازی، استفاده از ظرفیت بسیج دانش آموزی در بیرون از فضای آموزشی و ... از مباحث مطرح بود. در پایان فرمانده بسیج دانش آموزی دبیرستان دانش آموز چراغی، به ارائه گزارشی از فعالیت های بسیج دانش آموزی پرداخته و خواستار حمایت های مالی و معنوی در مناسبت های مختلف گردیدند. هر چه با شکوه‌تر برگزار کردن سالروز شهادت سردار سلیمانی نیز از محور های مهم جلسه بود.

اطعام دانش آموزان به مناسبت گرامیداشت شهادت حضرت فاطمه(س)
در ادامه ویژه برنامه های گرامیداشت دهه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از دانش آموزان و همکاران با جمع آوری هزینه ها از محل نذورات جمعی از اعضای انجمن اولیا و مربیان و همچنین همیاری آموزشگاه پذیرایی صبحانه به صورت گرم به عمل آمد. در ایام مراسم ویژه شهادت روزهای قبل نیز پذیرایی به صورت کیک آماده از دانش آموزان در مراسم صبح صورت می پذیرفت.

برگزاری جلسه ی پایانی مراسم دهه فاطمیه
جلسه ذکر مصیبت، مداحی و سینه زنی با حضور دانش آموزان دبیرستان امام رضا واحد ۱۰، دبیران و همکاران در سالن نیایش دبیرستان برگزار گردید. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سعیدی ضمن تبیین و تشریح زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها تحت عنوان «بر فاطمه ( س) چه گذشت» به ذکر مصیبت پرداختند و در ادامه مراسم مداحان دانش آموز به مداحی و روضه خوانی همراه با سینه زنی پرداختند.

برنامه امتحانات نوبت اول آموزشگاه

برگزاری مراسم مذهبی دهه فاطمیه
به مناسبت گرامیداشت دهه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، تشکل های دانش آموزی دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ با محوریت تشکل هیئت محبان از روز شنبه بیست و هفتم آذرماه به مدت ۵ روز اقدام به برگزاری مراسم ویژه نموده است. با توجه به ضرورت پیشبرد سبک زندگی بر اساس رفتار و سیره حضرت زهرا (س)، از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سعیدی دعوت گردیده است که در این پنج روز علاوه بر مداحی و ذکر مصیبت، به تشریح و تبیین رفتار و سبک و سیره زندگی آن حضرت بپردازند. ضمناً در هر جلسه با طرح سوالی از محتوای جلسه، دانش آموزان نسبت به دادن پاسخ کتبی به آن اقدام و به دو نفر به قید قرعه کارت هدیه ۵۰ هزار تومانی تقدیم می گردد. اجرکم عندالله

برگزاری اختتامیه مسابقات قرآن ، عترت و نماز
اختتامیه مسابقات قرآن، عترت و نماز سال تحصیلی گذشته با حضور دانش آموزان عزیز برگزیده دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ آقایان آرمین فخرایی، سبحان صیامی، محمد مهدی عامری، جواد محمد حسنی که منتخبین رتبه اول در رشته های مختلف بودند، در دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی مورخ ۲۱ آذر ماه برگزار گردید و ضمن تقدیر و تشکر لوح تقدیر و جوایز ایشان تقدیم حضورشان گردید.

جلسه توجیهی نمایندگان محترم کلاس ها با مدیریت و معاونین
در این جلسه ضمن تبریک انتخاب دانش آموزان حاضر به عنوان نماینده ی مدیریت و کادر اجرایی در هر کلاس، نسبت به تبیین اهمیت جایگاه نماینده و شرح وظایف آنان از طرف مدیریت و معاونین نکاتی ارائه گردید و پس از طرح سوالات و پیشنهادات نمایندگان و ارائه پاسخ های لازم، احکام صادره به آنان تقدیم گردید.

نشست مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی رضوی بااعضاء انجمن
حسب مصوبه شماره ۳ جلسه شورای مدیران مدارس امام رضا علیه السلام، در خصوص برگزاری نشست های مدیر عامل محترم بنیاد و معاونین گرامی با اعضای انجمن اولیا مربیان مدارس، در تاریخ دوشنبه ۲۲ آذر ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۶:۳۰ نشست صمیمی در واحد ۱۰ برگزار و طی آن ضمن انجام معارفه، در خصوص اهم اهداف، سیاست ها، فعالیت ها و انتظارات متقابل گفت و گو گردید.

دومین جلسه هم اندیشی انجمن اولیا و مربیان
دومین جلسه انجمن اولیا و مربیان دبیرستان در روز چهارشنبه هفدهم آذر ماه با حضور اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان برگزار گردید. در این جلسه مدیریت محترم آموزشگاه به گوشه ای از فعالیت های انجام شده در حوزه آموزشی و پرورشی اشاره نمودند که همزمان موارد ذیل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:
- ارزشیابی مستمر و دیدار با اولیا
- تهیه و تجهیز کامل کلاس های آموزشی به سخت افزارهای فضای مجازی
- تقویت زیرساخت اینترنت
- اردوی سینمایی
- برنامه ریزی جهت برگزاری دوره آموزش های مهارتی ویژه دانش آموزان
- برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده ها
-امتحانات نوبت اول و نحوی برگزاری آن
-جدی گرفتن وضعیت جسمانی دانش آموزان
- پیگیری وضعیت زمین مقابل دبیرستان
- پیگیری جابجایی مرکز ترک اعتیاد در نزدیکی آموزشگاه

برگزاری اردوی رایگان سینمایی بمناسبت گرامی داشت هفته پژوهش
بمناسبت گرامی داشت هفته پژوهش و بزرگداشت یاد و خاطره شهید ستاری ، با رعایت پروتکل های بهداشتی جمعی از دانش آموزان فعال در عرصه های آموزشی و پرورشی دبیرستان امام رضا (ع) از فیلم سینمایی منصور دیدن نمودند . بنا به مصوبه شورای آموزشی و پرورشی دبیرستان مقرر گردید دانش آموزان نسبت به ارائه ی نقد فیلم اقدام و به اثر برتر کارت هدیه یک میلیون ریالی اهدا گردد.

جلسات مشاوره فردی و گروهی ویژه دانش آموزان و والدین
به طور قطع و یقین یکی از عوامل موثر در ارتقا بهره وری آموزشی و همچنین بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان، آگاهی والدین از وضعیت تحصیلی و تربیتی فرزندانشان و نیز همراهی و همکاریشان با کادر آموزشی و پرورشی آموزشگاه می باشد. در راستای تحقق این مهم و هم افزایی توام با ایجاد وحدت رویه اولیا با مربیان، شورای آموزشی و پرورشی دبیرستان پس از اخذ نمرات ارزشیابی مستمر ماهانه، ضمن پایش و بررسی وضعیت تحصیلی کلیه دانش آموزان و به جهت ارتقا بهره وری تحصیلی و پیشگیری از افت تحصیلی، اقدام به دعوت از والدین تعدادی از دانش آموزان گردید. ضمن گفتگو و تشریح وضعیت کمی و کیفی، انتظارات متقابل توسط راهبران آموزشی تشریح و با عقد《قرارداد رشد تحصیلی》تاکید لازم در خصوص مصمم تر شدن دانش آموزان در امر تحصیل صورت گرفت. همچنین از طریق برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی توسط مشاورین آموزشگاه، زمینه ی بهبود و رشد وضعیت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان فراهم گردید.

مجلس ترحیم به مناسبت درگذشت والده مکرمه مدیریت محترم آموزشگاه
مجلس ترحیم به مناسبت درگذشت والده مکرمه مدیریت محترم دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ در محل سالن نیایش دبیرستان به همت همکاران دبیرستان برگزار گردید. جمعی از همکاران و دوستان مدیریت محترم ضمن حضور و قرائت فاتحه، آمرزش الهی مرحومه مغفوره را از خداوند متعال درخواست و برای جناب آقای علی آبادی و بازماندگان صبر جمیل و اجر معنوی طلب نمودند. در این جلسه علاوه بر دبیران و دانش آموزان دبیرستان، مدیرعامل محترم بنیاد فرهنگی به اتفاق معاونین و همکاران و نیز معاونت متوسطه اداره آموزش و پرورش منطقه تبادکان و هیئت همراه، مدیران واحدهای ۳ ، ۴ ، ۸ و ۹ امام رضا (ع) و مدیریت، معاونین و کادر آموزشی دبستان غیردولتی هوشیار، همچنین جمعی از مدیران و همکاران دبیرستان اسلامیه و امام باقر (ع) نیز حضور داشتند. جناب آقای علی آبادی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین و کسانی که از طریق تماس تلفنی، ارسال پیام، چاپ تراکت و بنر ابراز همدردی نموده اند، از خداوند متعال برای آنان طول عمر با عزت طلب نمودند.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی آموزشگاه
پس از اطلاع رسانی و تبیین اهمیت و جایگاه شورای دانش آموزی در مدارس و کاندیداتوری تعداد ۲۹ نفر دانش آموز و انجام تبلیغات مجازی توسط آنان، بیست و چهارمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی با شعار محوری « شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب اسلامی» روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ در دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ به صورت حضوری - مجازی با قرائت پیام سرپرست محترم آموزش و پرورش برگزار گردید. در این انتخابات از بین ۲۹ کاندیدای دانش آموزی ۹ نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب گردیدند.

دومین نشست هم اندیشی شورای دبیران آموزشگاه
در این جلسه که در روز سه شنبه مورخ ۱۸ آبان ماه برگزار گردید، مدیریت محترم دبیرستان گزارشی از آماده سازی فضای آموزشی جهت افزایش کیفیت کلاس های مجازی و نیز آماده سازی فضا جهت برگزاری کلاس ها به صورت حضوری ارائه نمودند و همکاری دبیران محترم در این خصوص را لازم و ضروری دانستند؛ در ادامه مدیر عامل محترم بنیاد پس از مشاهده فعالیت های آموزشگاه در ساحت های ششگانه از طریق کلیپ؛ بستر سازی مناسب برای فعالیت های مطلوب همکاران را از وظایف بنیاد دانسته و به اهمیت استفاده از نظرات دبیران محترم در برنامه ریزی های بنیاد تاکید نمودند. سپس نماینده محترم دبیران و سایر همکاران نسبت به بیان دغدغه های آموزشی و رفاهی و نیز چالش های پیش رو در آموزش پرداختند و جناب آقای علی پرست مدیر عامل محترم پاسخ های لازم را ارائه نمودند. در پایان از زحمات دبیران برتر در سال گذشته با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

غبارروبی از مزار شهدا
به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموز؛ در تاریخ دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ منتخبین دانش آموزان بسیجی دبیرستان به همراه کادر آموزشی و اجرایی در مراسم غبار روبی مزار شهدا شرکت نمودند. در این مراسم ، ضمن حضور در کنار آرامگاه شهید مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی و ذکر فاتحه و غبارروبی مرقد آنان با گلاب، با شهدا تجدید بیعت نموده و با آنان جهت ادامه راهشان پیمان بستند.

برگزاری جلسه مشاوره کنکور ویژه اولیای پایه دوازدهم رشته تجربی
با توجه به اهمیت نقش خانواده ها و توجه ایشان به دانش آموزان پایه دوازدهم طبق مصوبه ستاد کنکور دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد ۱۰ جلساتی ویژه اولیای دانش آموزان پایه دوازدهم در نظر گرفته شد. این جلسه از سلسله جلسات ویژه رشته تجربی پایه دوازدهم بود که در روز شنبه ۸ آبان ماه در سالن پژوهش سرا واقع در خواجه ربیع ۲۵ برگزار گردید. در این جلسات به بهبود روند مطالعاتی و روند اجرایی ستاد کنکور دبیرستان و تصمیمات این ستاد در طول سال تحصیلی و همراهی والدین در این مسیر پرداخته شد.

اولین نشست هم اندیشی انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه
در اجرای مقررات آیین نامه ای انجمن اولیاء و مربیان اولین جلسه هم اندیشی و انتخاب هیئت رئیسه در تاریخ سه شنبه چهارم آبان ماه با حضور اعضای منتخب انجمن، مدیریت و معاونین آموزشگاه برگزار گردید. در ابتدای جلسه تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سپس مدیریت آموزشگاه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات انجمن اولیا مربیان سال قبل و تبریک به اعضای جدید، گزارشی از فعالیت های آموزشی پرورشی و اجرایی سال گذشته ارائه نمودند. سپس معاونت پرورشی نسبت به تبیین و تشریح اهمیت انجمن اولیا مربیان در حصول به اهداف آموزشی و پرورشی نکاتی را ارائه نمودند و از اعضای انجمن درخواست همیاری و همراهی با مجموعه کادر آموزشی و اجرایی آموزشگاه را داشتند. در ادامه پس از معرفی اعضاء، رای گیری صورت پذیرفت و در نهایت جناب آقای محمدعلی پناه به عنوان رئیس انجمن، جناب آقای محمدرضا جدی به عنوان نایب رئیس و سرکار خانم اکرم حسینی به عنوان منشی و رابط انجمن انتخاب گردیدند. در پایان برای هر یک از اعضا ابلاغ صادر و تقدیم آنان گردید.

منتخبین انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه
««اگر ما خانه و مدرسه را از نظر تعلیم و تربیت به یکدیگر متصل کنیم پیوندی مبارک انجام داده‌ایم.»»
مقام معظم رهبری
با سلام و احترام و ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و تقدیر و تشکر از والدین محترمی که در مجمع عمومی شرکت و با رای خویش در حصول به اهداف آموزشی و پرورشی دبیرستان ، نقش ایفا نمودند ؛ بدین وسیله لیست منتخبین انجمن اولیا و مربیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به ترتیب میزان آرا ، به شرح ذیل اعلام میگردد. ضمن تبریک به این عزیزان ، تاریخ اولین نشست هم اندیشی اطلاع رسانی خواهد شد.
اعضای اصلی :
۱- جناب آقای وحید فرخ تبار
۲- آقای محمد علی پناه کسرینه
۳ - سرکار خانم نرگس قوی
۴- آقای سید احمد آقایی
۵- سرکار خانم سعیده حسن زاده
۶ - جناب آقای محمدرضا جدی
۷- جناب آقای مجید رحیمی
۸- سرکار خانم اکرم حسینی
اعضای علی البدل :
۱ - جناب آقای حسن سپهری
۲- سرکار خانم سمیه نخعی
۳- سرکار خانم بی بی فاطمه موسوی

جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰
«« اگر ما خانه و مدرسه را از نظر تعلیم و تربیت به یکدیگر متصل کنیم ؛ پیوندی مبارک انجام داده‌ایم. »»
(مقام معظم رهبری)
در اجرای مقررات آیین نامه انجمن اولیا و مربیان واحدهای آموزشی؛ در تاریخ ۲۵ مهرماه جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبیرستان امام رضا (ع) واحد ۱۰ به صورت مجازی برگزار گردید. این جلسه با حضور ۳۵۷ نفر از اولیا در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه آغاز و تا ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه ادامه داشت. در این جلسه پس از پخش تلاوت قرآن، سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه؛ مدیریت محترم آموزشگاه ضمن عرض خیر مقدم نسبت به تبیین شرایط آموزشگاه و بیان انتظارات در حوزه های مختلف مباحثی را مطرح نمودند. در ادامه ریاست محترم انجمن گزارشی از فعالیت های انجمن اولیا و مربیان در سال گذشته ارائه نمودند. سپس معاونت محترم پرورشی به تبیین و تشریح اهمیت پیوند اولیا و مربیان در حصول به اهداف آموزشگاه پرداخته و از اولیای محترمی که برای عضویت در انجمن اولیا و مربیان سال جدید اعلام آمادگی نموده اند، تقدیر و تشکر نمودند. در پایان کاندیداهای عضویت در انجمن دیدگاه‌های خود را بیان کرده و اولیای حاضر در مجمع، با آگاهی کامل نسبت به انتخاب اعضای انجمن اولیا و مربیان اقدام نمودند.

جلسه ستاد کنکور ۱۴۰۱ آموزشگاه
این جلسه با هدف تبیین نقشه راه ویژه دانش آموزان سال دوازدهم برای آمادگی هرچه بیشتر در کنکور سراسری با حضور اعضای ستاد در روز سه شنبه ۲۷ مهرماه برگزار گردید. در این جلسه در خصوص اهم مسائل و چالش های موجود جهت تسهیل و تسریع اجرای مصوبات جلسات قبل بحث و تبادل نظر و در نهایت مقرر گردید ضمن برگزاری جلسه توجیهی ویژه دبیران محترم و اولیای گرامی زمینه ی استفاده از پشتیبان و نیز ایجاد فضا و فرصت مناسب مطالعاتی برای دانش آموزان فراهم گردد.

کلیپ خدمت به زائران پیاده

مراسم حضوری و مجازی شهادت امام رضا (ع)
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى عَبْدِکَ وَ وَلِیِّ دِینِکَ الْقَائِمِ بِعَدْلِکَ‏
به مناسبت گرامیداشت روز شهادت امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مراسم نوحه خوانی و مرثیه سرایی در سالن اجتماعات دبیرستان امام رضا علیه السلام برگزار گردید. در این مراسم ضمن نوحه سرایی توسط یکی از دانش آموزان مداح؛ استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قلمشاهی به ایراد سخنرانی و بصیرت افزایی در خصوص سیره ی امام هشتم (ع) و در پایان نیز مرثیه سرایی فرمودند. از فیوضات این مراسم تعدادی از دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز سایر دانش آموزان با ورود به لینک مجازی استفاده نمودند.

خدمت به زائرین در اربعین حسینی

برنامه های هفته دفاع مقدس
با توجه به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس که مقارن است با آغاز بهار تعلیم و تربیت، ضمن طرح موضوع در شورای آموزشی و پرورشی آموزشگاه، با استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی نسبت به برنامه های زیر اقدام گردید:
۱- فضاسازی آموزشگاه و مزین کردن به نمادهایی از هشت سال دفاع مقدس (ساخت سنگر، تصاویر شهدا، کتب خاطرات شهدا و ....)
 ۲- پخش سرودهای مرتبط با دفاع مقدس در فضای آموزشگاه در طول هفته دفاع مقدس
۳- برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت به صورت مجازی ساعت ۹/۳۰ روز شنبه سوم مهرماه (تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، پخش سرود جمهوری اسلامی، صلوات خاصه، مداحی، سخنرانی معاونت پرورشی، سخنرانی راوی محترم سرهنگ اخلاقیان فر)

میثاق با امام مهربانی ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی
 
همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ و مقارن با هفته دفاع مقدس، جمعی از کارکنان و معلمان مدارس امام رضا(ع) ضمن حضور در حرم مطهر و میثاق با امام رئوف(ع)، مزار شهدای مدفون در بهشت ثامن(ع) حرم مطهر رضوی را غبارروبی کردند.

جلسات گروه های آموزشی دبیرستان
با توجه به اهمیت هم اندیشی و هماهنگی دبیران هم رشته ی تدریس در تنظیم نقشه ی راه فرآیند یاددهی - یادگیری با هدف حصول به اهداف ؛ جلسات گروه های آموزشی دبیرستان به صورت جداگانه برای کارگروه های شیمی، زبان، ادبیات، فیزیک، معارف اسلامی و فلسفه و منطق، زیست، جامعه و تفکر، ریاضی، جغرافیا و تاریخ و زمین شناسی، عربی، تربیت بدنی با حضور مدیریت و معاونین ایشان برگزار گردید. این جلسات از تاریخ ۲۷ الی ۳۱ شهریور ماه به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار که طی آن علاوه بر بیان انتظارات آموزشگاه، نسبت به دریافت پیشنهاد های دبیران اقدام و در پایان دبیران محترم ضمن هم اندیشی و بررسی مشکلات هر کارگروه به صورت تخصصی و تنظیم تقویم اجرایی جلسات، سرگروه هر رشته را انتخاب نمودند.

برگزاری دومین جلسه مشاوره ویژه دانش آموزان سال دوازدهم
با توجه به اهمیت برگزاری جلسه توجیهی جهت آشنایی دانش آموزان سال دوازدهم با برنامه ریزی مطالعاتی و مهارت های لازم جهت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱، ضمن دعوت از مشاور محترم جناب آقای یاری، این جلسات در روز پنجشنبه اول مهرماه در سه مرحله (هر مرحله یک رشته) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید. در این جلسات ضمن ارائه توضیحات لازم در خصوص کنکور سراسری و نحوه برنامه ریزی و فعالیت دانش آموزان در مدت باقیمانده تا برگزاری آن به سوالات و ابهامات دانش‌آموزان پاسخ داده شد. از آنجایی که این جلسات مورد استقبال دانش آموزان واقع گردید مقرر شد در آینده نیز جلسات تکمیلی برگزار گردد.

جلسه ی توجیهی دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی
با توجه به مصوبه جلسه شورای آموزشی دبیرستان، با توجه به شرایط خاص کرونایی؛ جلسات توجیهی برای دانش آموزان و اولیای گرانقدر آنان به صورت پایه ای برگزار شد. این جلسات برای پایه دهم در روز سه شنبه مورخ ۳۰ شهریور ماه و برای پایه یازدهم در روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه ساعت ۱۹ به صورت مجازی از طریق سامانه اسکای روم برگزار گردید. در این جلسات با توجه به ویژگی های آموزشی و تربیتی هر پایه توضیحاتی توسط مدیریت محترم دبیرستان جناب آقای علی آبادی ارائه گردید. در ادامه نیز معاونت آموزشی جناب آقای محمدپور و معاونت پرورشی جناب آقای موسوی به بیان مباحث آموزشی و پرورشی پرداختند و به سوالات دانش آموزان و اولیای محترم پاسخ داده شد. در انتها جلسات با پخش کلیپ ایام دهه آخر صفر پایان یافت.

جلسه کیفیت بخشی با دانش آموزان پایه دوازدهم
جلسه کیفیت بخشی آموزشی با حضور نمایندگان دانش آموزی پایه دوازدهم در حضور مدیریت و معاونت آموزشی دبیرستان برگزار شد. در این جلسه کلاس های برگزار شده دانش آموزان از لحاظ مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. دانش آموزان نیز نظرات و پیشنهادات خود را به مدیریت و معاونت آموزشی انتقال دادند.

توزیع کتب پایه های یازدهم و دوازدهم
 
کتاب های پایه یازدهم و دوازدهم بعد از دسته بندی طبق زمان بندی از قبل مشخص در دو روز متفاوت به دانش آموزان و اولیای گرامی شان تحویل داده شد. ⚠️ کتاب های پایه دهم بعد از ارسال از طرف اداره کل به اولیای دانش آموزان پایه دهم پیامک می شود و در روز مشخصی تحویل این عزیزان داده می شود.
 

تصاویر 

 

اطلاعیه آموزشی

برنامه درسی هفته اول مهرماه 1400
برای دانلود برنامه کلیک کنید
 

لینک ورود به کلاس های درسی در محیط اسکای روم
لینک کلاس(دهم ریاضی) 1051
 
 
لینک کلاس(دهم ریاضی) 1052
 
 
لینک کلاس(دهم تجربی) 1061
 
 
لینک کلاس(دهم تجربی) 1062
 
 
لینک کلاس(دهم انسانی) 1071
 
 
لینک کلاس(یازدهم ریاضی) 1151
 
 
لینک کلاس(یازدهم ریاضی) 1152
 
 
لینک کلاس(یازدهم تجربی) 1161
 
 
لینک کلاس(یازدهم تجربی) 1162
 
 
لینک کلاس(یازدهم انسانی) 1171
 
 
لینک کلاس(دوازدهم ریاضی) 1251
 
 
لینک کلاس(دوازدهم ریاضی) 1252
 
 
لینک کلاس(دوازدهم تجربی) 1261
 
 
لینک کلاس(دوازدهم تجربی) 1262
 
 
لینک کلاس(دوازدهم انسانی) 1271
 
 
 
 

قوانین و مقررات فضای مجازی
قابل توجه اولیای محترم و دانش آموزان عزیز
 
با سلام و احترام
باعنایت به دستورالعمل های ابلاغی وضرورت استفاده بهینه از فضای مجازی , رعایت موارد زیر مورد تاکید و انتظار خواهد بود.

١. اطلاع رسانی و اعلام اخبار آموزشگاه صرفاُ ازطریق کانال پیام رسانِ بله و سامانه شاد صورت می پذیرد.
 
https://ble.ir/10Emamreza

۲. ارائه ی هر گونه انتقاد و پیشنهاد فقط از طریق آیدی شخصی مدیریت ، معاونین و راهبران آموزشی مجاز می باشد.

🌿 آقای حسینی (یازدهم تجربی و دهم تجربی):

https://t.me/sh_hoseini1353

http://ble.ir/1353hoseini

آقای محمدخانی (دوازدهم ریاضی و دوازدهم تجربی):

https://t.me/hadimohammadkhani58

http://ble.ir/mohammadkhani79

آقای رضاپور (دهم و یازدهم انسانی و یازدهم ریاضی):

https://t.me/VahidRezapour99

http://ble.ir/vahidrezapour

آقای ستارچه (دهم ریاضی و دوازدهم انسانی) :

https://t.me/Mr_Cacctus

http://ble.ir/aminsattarche

آقای دهقانیان (مسئول اجرایی و پشتیبان فنی شاد) :

https://t.me/mortezadh66

آقای براتی (مسئول فناوری) :

https://t.me/saeed65518

http://ble.ir/saeed6566

آقای محمدپور (معاون آموزشی) :

https://t.me/Ahmadmohammadpoor

http://ble.ir/a_mohammadpour

آقای موسوی (معاون پرورشی) :

https://t.me/Reza_thf

http://ble.ir/seyyed_46

آقای باقری (مشاور مذهبی)

https://t.me/dr_miladbagheri

https://ble.ir/dr_miladbagheri

آقای عیسی نژاد (مشاور دهم و یازدهم):

https://t.me/isanezhad_counselor

آقای یاری (مشاور دوازدهم):

https://t.me/yari54

http://ble.ir/yari54

آقای علی آبادی (مدیریت) :

https://t.me/as5052

https://ble.ir/dr_miladbagheri

پشتیبانی آموزشگاه :

http://ble.ir/emamreza_school10

 ۳. تشکیل هر گونه گروه دانش آموزی ، غیر از گروه های درسی در سامانه شاد در هر فضای مجازی پیام رسانی با هر عنوانی ، ممنوع بوده و در صورت مشاهده ، با افراد خاطی طبق مقررات ، بدون هیچ اغماضی برخورد انضباطی خواهد شد.

۴. گروه های دانش آموزی در پیام رسان شاد ، صرفاُ در خصوص موضوعات درسی و رفع مشکلات مرتبط با آن می باشد ، لذا قراردادن هرگونه پیام یا ارائه نظرات شخصی غیر مرتبط وجاهت قانونی نداشته و مسولیت آن با دانش آموز خواهد بود.

۵. تاکید می گردد : با عنایت به این که ظرفیت گروه های درسی در پیام رسان شاد ، صرفا برای ارتباط با دبیر محترم, ارسال تکالیف, بیان و رفع پرسش های درسی و سایر موضوعات مرتبط می باشد ، انتظار می رود دانش آموزان عزیز از انجام چت های غیر مرتبط, ارسال پیام یا استیکر, تصاویر و فیلم های غیر مرتبط جدا خودداری نمایند.

در پایان امیدواریم با همدلی و همکاری کلیه ی عزیزان بتوانیم به اهداف آموزشی و پرورشی دست یابیم .
ان شاالله
 

اخبار بنیاد فرهنگی رضوی

گفتگوی مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی با رادیو معارف

دیدار اعضاء هیئت محبان اهل بیت‌(ع) با مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی
در این دیدار مسئولین هیئت محبان اهل بیت(ع) ضمن تبریک انتصاب سیدمحمدصادق علی‌پرست،گزارشی از فعالیت های این هیئت ارائه کردند. مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی ضمن اعلام حمایت از تشکیل هیئت محبان اهل بیت(ع) به عنوان محفل اثرگذار تربیتی، یکی از برنامه های خود در بنیاد فرهنگی رضوی را بهره‌گیری از تجربه ها و تخصص فارغ التحصیلان و نیروهای بومی مدارس امام رضا(ع) عنوان کرد و افزود: متاسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان مدارس امام رضا(ع) بعد از خروج از این مدارس هیچ گونه ارتباطی با مجموعه ندارند و هیئت فارغ التحصیلان و فعالیت‌های فرهنگی آنان می‌تواند یکی از بسترهای خوب برای استمرار ارتباط با این افراد باشد و علاوه بر آن می شود از تجارب آن‌ها در بسیاری از برنامه‌های علمی و فرهنگی مدارس امام رضا(ع) بهره برد .

برگزاری جلسه تحلیل، نقد و بررسی وضعیت فعلی مدارس امام رضا(ع)

 

پس از انتصاب سیدمحمدصادق علی پرست به عنوان سرپرست بنیاد فرهنگی رضوی، بیش از ۲۰ جلسه تخصصی به منظور تبیین رویکردها و نقد و بررسی وضعیت فعلی مدارس امام رضا(ع) با حضور مدیران سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، رئیس هیئت مدیره و مدیران بنیاد فرهنگی رضوی و نیز مدیران مدارس امام رضا(ع) برگزار شد. در این جلسات که طی ۵روز گذشته و به صورت صبح و عصر برگزار شد رویکردهای جدید مدارس امام رضا(ع) توسط سرپرست بنیاد فرهنگی رضوی ویژه مدیران ستادی و مدارس تبیین شد. سید محمدصادق علی‌پرست با بیان ضرورت تحول جدی در بخش های آموزشی و پرورشی مدارس امام رضا(ع) و کیفیت بخشی به آن‌ها، توجه به سرمایه انسانی را نیز جز اولویت‌های کاری خود اعلام کرد. همچنین در این جلسات برنامه های مدارس امام رضا(ع) برای آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و لزوم آمادگی کامل آموزشگاه‌ها برای شرایط غیرحضوری و یا حضوری شدن کلاس ها بررسی گردید

 


مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی
 
صبح امروز با حضور رییس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از معاونان و مدیران و اعضاء انجمن اولیاء مدارس امام رضا(ع) مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی برگزار شد. در این مراسم سید محمدصادق علی پرست به عنوان سرپرست بنیاد فرهنگی رضوی معرفی شد. ۳۷ سال سابقه مدیریتی، مدیریت مدارس امام رضا(ع) به مدت ۱۰ سال و مدیریت مدارس خضراء و تدریس در مدارس خارج از کشور از جمله سوابق سید محمدصادق علی پرست است. همچنین از زحمات حسین باغگلی مدیرعامل سابق این مجموعه نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.
 

مناسبت ها

گرامیداشت یاد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی
یک سال از نبود سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی گذشت ...
این خوی خبیثانه دشمن را نمی توان عوض کرد.
تو با درایتت و با نقشی که برای کشور می آفریدی، در وجود آنها ترس ایجاد کردی.
از ترسشان از راه آسمان به تو حمله بردند و تو را آسمانی کردند.
این را بدان که یاد تو برای همیشه زنده است و زنده خواهد ماند.
سالگرد سردار دل ها تسلیت باد.

بزرگداشت هفته دفاع مقدس
ما در جنگ، بسیار جان های عزیز را از دست دادیم و خسارت های مادّی و معنوی زیادی هم تحمل کردیم؛ اما چیزی در دل این ملت جوشید که برکات و ارزشش برای امروز و فردای این ملت، از همه چیز بالاتر است و آن، احساس اتّکاء به نفس، احساس عزّت، احساس استقلال، احساس خودباوریِ ملیِ عظیم و احساس اعتقاد به این بود که اگر یک ملت حول محور ایمان به خدا و عمل صالح جمع شوند، معجزاتِ نشدنی یکی پس از دیگری قابل شدن خواهد شد.
* مقام معظم رهبری *
 

افتخارات آموزشگاه

رتبه های برتر کنکور سراسری سال 1400 آموزشگاه

پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان آموزشگاه

افتخار آفرینی در المپیادهای علمی دانش آموزی
قبولی در مرحله اول المپیادهای دانش آموزی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به شما دانش آموزان عزیز تبریک می گوییم و امیدواریم که همیشه در زندگی پیشرفت های قابل توجهی را پیش رو داشته باشید
 

افتخاری دیگر در واحد10
ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری
انتخاب شایسته مدیریت محترم آموزشگاه جناب آقای جواد علی آبادی
بعنوان پژوهشگر برتر (استانی و کشوری) که نشان ازلیاقت و توانمندی ایشان دارد را به خانواده محترم ایشان ، همکاران عزیز و دانش آموزان گرامی تبریک عرض نموده، موفقیت های بیش ازپیش رابرای ایشان آرزومندیم.
آموزشگاه امام رضا علیه السلام واحد
10

برندگان مسابقه بزرگ مقدس ترین دفاع

رتبه های برتر کنکور سراسری 1399

افتخاری دیگر برای واحد ١٠ در منطقه تبادکان
 
دبیرستان پسرانه امام رضا(ع) #واحد۱۰ در سال تحصیلی۹۹-۹۸ با رشدی قابل توجه در درصد قبولی و میانگین نمرات در دروس نهایی (۹۸.۲۲درصد قبولی) به بالاترین رتبه در سالیان گذشته دست یافت.
در این رتبه بندی این آموزشگاه رتبه اول در بین مدارس پسرانه منطقه آموزشی تبادکان را کسب کرده است. شایان ذکر است که در رتبه کشوری ۳۸۸پله ترقی داشته است.

کسب رتبه ممتاز در مسابقات فرهنگی هنری
 
 
 
یحیی شریفی، دانش‌آموز دبیرستان پسرانه امام رضا(ع) #واحد۱۰ در رشته جاجیم بافی در سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری "جشنواره فردا" در مرحله کشوری به مقام دوم دست یافت.
 
  آستان قدس رضوی  
 
حجت الاسلام احمد مروی
تولیت محترم آستان قدس رضوی
 
 
  فاطمیه  
 
 
  آزمون آنلاین/مسابقه  
 
 
  لینک های مفید  
 
 
 
 
  حدیث روز  
  حدیث روز  
  کتاب  
 
 
  تبریک تولد  
 
تولد این عزیزان را تبریک عرض می نماییم :
مهدی طالبی
روز تولد : 27 دی

محمدمهدی عامری
روز تولد : 29 دی

محمدعلی سلیمی
روز تولد : 29 دی

 
  تعداد بازدید کنندگان  
 
امروز
دیروز
ماه جاری
امسال
مجموع